15 Ekim 2010 Cuma

içerik de mühim!


Şimdi görsel anlamda bazı şeyleri yapmak pek de önem taşımamakta; içerik boş olduktan sonra. Her gün onlarcasını sağınızda ve solunuzda görmeniz mümkün.  Bu nedenle kültüre de sanata da el atmak gerekli değil mi? İnsan İstanbul’da olunca seçenek çok maalesef. Karmaşada hangisinden kendinizi en iyi şekilde tatmin edip ayrılabileceğinizi çok da kestiremiyorsunuz. Kitapevleri, konserler, tiyatrolar, sinemalar ve diğerleri… Özellikle İstanbul’da olanlar için istanbul.com adresi size bu konuda yol göstermek adına yardımcı olacaktır.

Başlangıçta sadece web sitesi öneriyor gibi görünsem de kendi adımlarımı atarken nerelerden nasıl faydalandığımın altını çizmek ve belki de kendi yolunu çizecekler adına bazı kaynaklardan habersiz bırakmamak hoş olsa gerek diye düşünüyorum.

Şimdi eskiden çok yaptığımız ama zamanla unutulmuş olan şeylerden birini yapmaya b gece başladığımı açıklamak istiyorum: Kitap okumak. Sonradan sonraya unutulup gitmiş bir etkinlik belki de benim için. Hem bambaşka dünyalara sizi kendi hayal gücünüzle taşıyor, hem de… Dilerseniz ilkokul çocuklarına sayılan kitap okumanın faydaları listesini burada yazmayayım, sıkıcı olur :) Kısaca kitap okumak iyidir.

İyi bir temel için adından çok söz ettiren ve bir o kadar da çok kişiden tavsiye edilen Elif Şafak’ın Aşk kitabı faydalı olacaktır. Bittiğinde burada söz edeceğim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...