11 Kasım 2010 Perşembe

Eşcinsellik bir moda mı?

Bu sorunun yanıtı için bu yazıya tıkladığına inanamadığımı belirtmek isterim. Bu sorunun kısa ve öz bir yanıtı bulunmakta “Tabi ki HAYIR!” Peki ne ola ki bu eşcinsellik son zamanlarda her yerde onları görür olduk?  Hemen işin ayrıntılarına girmeden şunu söylemem gerekirse eşcinsellik ne bir hastalıktır, ne bir sapkınlık ne de bir tercihtir. Tercih kısmının özellikle altını çizmek isterim çünkü bu bir tercih değil, sadece cinsel bir yönelimdir. Belki bu cinselliği yaşayıp yaşamamak bir tercih olarak nitelendirilse bile bu durumun varlığı kesinlikte tercih olarak yorumlanmamalıdır.

Cinsel yönelimleri kısaca burada özetlemek isterim:

Heteroseksüellik, hepimizin bildiği ve onayladığı kadın-erkek; yani karşı cinslerin birlikte olmasıdır. Resmidir, dayanağı çoktur, işin temelinde sevgi olmasa da diğer toplumsal nedenlerden birliktelikler devam ettirilebilir. Kolaydır.

Homoseksüellik, çoğunuzun dışladığı ve ikiyüzlü davrandığı biçimde erkek-erkek(gay) / kadın-kadın (lezbiyen) ilişkisi; yani eş/aynı cinslerin birlikteliğinden ibarettir. Ne resmi ne de toplumsal onayın peşinde değildir. Kendi dünyası vardır ve sevgisini de nefretini de bu iç dünyasında paylaşır. Sizin ruhunuz duymaz. Aktiflik pasiflik kavramlarını içerir kendi içsel dünyasında. Ama ayrıntıya gerek yok. Çünkü nasıl ki homoseksüeller diğerlerinin yatak odaları ya da cinsel hayatlarıyla pek ilgilenmiyor, daha da ötesinde onların cinsel hayatlarına dar bir baskı yapmıyorsa; diğerlerinin de yapması gereken budur. ÇÜNKÜ KİMSENİN SEKS HAYATI KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ ve bunun dışında eşcinseller de senin-benim gibi “normal”dir. Bu arada eşcinsel olduğumu düşünmeniz doğru, ancak burada söylediğim cümleleri sarf etmeme neden olacak şeyleri eşcinsel oluşuma bağlayabiliyorsanız, yazıyı tekrar okumanızı tavsiye ederim. Bakın nasıl da torpilli oldu bu bölüm.

Biseksüellik bir insanın hem kendi cinsinden hem de karşı cinsten olanlardan hoşlanması, birlikte olmasıdır. Bunların korunakları sağlamdır, bukalemun gibi rahatça kendilerini saklayabilirler.

Aseksüellik ise kişinin cinsel manada hiçbir şeyle/hiç kimseyle ilgilenmemesidir. Hayatlarında seks tiksindirici bir şey olarak yer alır ve tercih edilmez.

Travestilik kişinin kendi bedenini karşı cinsin bedenine benzetmesidir. Birçoğunuzun neden olduğu haliyle onları yol kenarlarında fuhuş pazarlığında bulabilirsiniz. Yalnız unutmayın, burada erkeklerin kadın kılığına girmesi kadar, kadınların da erkek gibi giyinmesi, davranması vs de kastedilir.

Ve son olarak transeksüellik de ameliyat ile cinsiyet değişimini içerir. Erkek olan beden artık kadın olmuştur, kadın olan beden ise erkek. Bülent Ersoy gibi.


Bülent Ersoy demişken, TV’de / sahnede alkışlayıp sokakta hor gördüklerinize yönelik ayrımcı davranışlarınızı, hakkınız olmamasına rağmen insanların cinsel yaşantılarına dair kendi basma kalıp fikirlerinizi ve anlamsız müdahalelerinizi ne zaman bırakacağınızı çok merak ediyoruz. Bırakın da herkes ne yapmak istiyorsa yapsın. Sapkınlıktan bahsedecekseniz oturun gazetelerinizin 3. sayfalarına bir bakın. Sizin gibi düşünen tecavüzcülerin haberlerini okudukça bunun insanoğlunun tümünün yaşattığı bir yanlıştan ibaret olduğunu göreceksiniz. Cinsel yönelimi ne olursa olsun, tümünün…

3 yorum:

 1. Allah size ibret olsun diye ne kadar örnek bırakmış bakınız pompei bakınız lut...
  size daha ne anlatmak o kuş beyninize neyi sokmak gerekiyor anlamadım ki . ne olunca bizim basmakalıp dediğin düşüncelerimizi kabul edicen . sana neden basmakalıp geliyor bunlar doğru olduğu için mi yoksa işine gelmediği için mi?
  eğer bu şekilde düşüncelerin olupta müslümanım eğer diyorsan s... gt müslüman olma müslümanlık bunu gerektirmez. gerçi hiçbir din eşcinselliği kabul etmemiştir ya o da doğru.siz ve sizin gibi düşünen insanları görünce iğreniyorum bir yandan da üzülüyorum acaba ne yaşadıda hayat bunu böyle düşündürdü diye ? gerçekten acıyorum ve Allah yardım etsin size diyorum.
  Ve size gerçek bir kanıt gösteriyorum düşüncenizin yanlış olduğunu kanıtlamak için . bu arada sizinde elinizde kendi düşüncenizin doğruluğunu kanıtlayan bir belge varsa buyrun gösterin ama şunu bilin ki tek gerçek : ALLAH hadi kolay gelsin :
  Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? (7/80)

  "Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." (7/81)

  Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı. (7/82)

  Kavmi ona doğru koşarak geldi; onlar daha önceden kötülükler işlemekteydiler. "Ey kavmim" dedi. "İşte benim kızlarım, bunlar sizler için daha temizdir. Artık Allah’tan korkun ve beni misafirim önünde küçük düşürmeyin. İçinizde hiç aklı başında olan (reşid) bir adam yok mu?" (11/78)

  Dediler ki: "Andolsun, senin kızlarında bizim haktan bir şeyimiz (ilgimiz ve arzumuz) olmadığını sen de bilmişsindir. Bizim ne istediğimizi gerçekte sen biliyorsun." (11/79)

  Şehir halkı birbirlerine müjdeler vererek geldi. (15/67)

  (Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi. (15/68)

  "Allah’tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin." (15/69)

  Dediler ki: "Biz seni ‘herkes(in işin)e karışmaktan’ alıkoymamış mıydık?" (15/70)

  Dedi ki: "Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım." (15/71)

  Ömrüne andolsun ki, onlar, sarhoşlukları içinde kör-sersemdiler. (15/72)

  "Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? (26/165)

  "Rabbinizin sizler için yaratmış bulunduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz." (26/166)

  Dediler ki: "Ey Lut, eğer (bu söylediklerine) bir son vermeyecek olursan, gerçekten (burdan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın. (26/167)

  "Dedi ki: "Gerçekten ben, sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım." (26/168)

  "Siz gerçekten, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Hayır, siz (yaptığı şeyi) bilmeyen bir kavimsiniz." (27/55)

  "Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah’ın azabını getir" demek oldu. (29/29)

  BU ARADA KİMSENİNDE SEKS HAYATI KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ.TABİ DOĞRU OLDUKÇA ...

  YanıtlaSil
 2. Yazıklarını bi de benim gözümden düşünerek okuman yeterli olacak :) Eşcinsellik ve Din başlığını görmüş ve oraya da yorum yapmışsın zaten. Orayı bir kere daha oku ve söylediklerini bir kere daha düşün lütfen. Aşağıda linkini verdiğim blogu da bi ziyaret etmeni öneriyorum. Sonrasında düzeyli biçimde tartışmak istersen bu konuda konuşabiliriz. Esas olan hoşgörüdür.

  Eşcinsellik ve Islam üzerine...
  http://gayislam.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. hazal öncelikle baskalarını yargılamadan önce kendinl yargıla! Escinsellern hayatı senin blldiğin kadar kolay degildir. Ve benim sinir olduğum konu bu tarz konularda allah demeyen türk insanı dindar kesiliyor sanki 5 vakit namaz kılan insanlarsınız ve senin dinden ufacık bile haberın yok gaylere din dersi ahlak dersi vereceğine önce git islam dinini öğren. Müslanlıktan cık hrıstıyan ol diyerek zaten müslümanlığın en büyük günahını işlemiş oluyosun bunu dedine göre senin bi bok bildiğin yok önce git öğren sonra insanları yargıla emi

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...