23 Şubat 2011 Çarşamba

Hate Crime


Bu film aslında benim için liste başı denilebilecek türden etkileyici. Adı Hate Crime… Nefret Suçu ne demek bilir misiniz? İşte bu soruya yanıt arayan sizler için güzel bir hikayeleme.

Eşcinsellik kavramının insanlarda uyandırdığı hisse bir anlam veremediğimi burada sıklıkla dile getiriyorum. Sizler de öyle ya da böyle okuyorsunuz. Öyle ki çok güzel yaşadığınız dini temalarınızla hem kendi nefretinizi hem de çevrenizdekilerin hisleriniz negatif anlamda körüklüyorsunuz. İşte tam bu noktada filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum sizlere.

Bir dini yorumlama biçiminin sadece eşcinsellik konusu açısından değil, diğer bütün "göreceli" kavramlarda olduğu gibi çok yönlü olabileceğini oldukça net biçimde sunuyor bu film herkese. Din sence nedir; korku mu, sevgi mi? Bu filmde göreceğiniz bir sahnede iki kilisede, iki ayrı vaaz sırasında bu farklı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Sizi öyle yakalıyor ki...

2005 yapımı bu filmi ciwciw.com’da altyazılı olarak bulabilirsiniz. Türkiye’de DVD kopyasını arasanız da bulabileceğinizi sanmıyorum.

Bir de fikir: Belki yakında bir Türk film yapımcısı çıkar ve izlemekten öte yaşadığımız ve hissettiklerimizden sadece biri olan Ahmet Yıldız'ın hikayesini de ibret olsun diye huzurlarımıza sunar. Gerçi biz anlıyoruz anlamasına da...


Fragmanı aşağıda :)
Benzer konular2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...