7 Şubat 2011 Pazartesi

İstanbul'da bir gay-kafe: Frappe

NOT: Mekan kapanmıştır. Artık hizmet vermemektedir.

Taksim Meydanı’ndan İstiklal Caddesi’ne girip biraz yürüdüğünüzde sağ tarafta kalan Ak Sanat’ın yanındaki sokaktan (Zambak Sokak) girip sokağın diğer başına ulaştığınızda küçük bir gökkuşağı bayrağının altında Frappe ile karşılaşırsınız. Bu bayrakla siz eşcinsel kimliğinizden dolayı yargılanmadığınızı anlarsınız.

Küçük bir mekanı güzelleştirmek ve sıcak bir ortamın içinde kendi halinizde kalabilmek için tasarlanmış bir mekan. Daha önce bildiğiniz gibi Sixtiees için bir yorumda bulunmuştum. Gelin birlikte, bu akşam ziyaret ettiğim Frappe için bazı nüansları paylaşalım.

Kapının önünde yer alan 2-3 masası ve içeriye girdiğinizde karşılaştığınız 3-5 masası ile küçük bir mekan burası. Özellikle hafta sonu akşamları gittiğinizde yer bulabilmeniz biraz zor olabilir. Cumartesi geceleri bar konseptine bürünse de (ve ben bu özelliğini henüz bilmiyorsam da) bir kafe olarak küçük olduğu kadar güzel de bir ortama sahip.

Arkadaşlarınızda gidip çoğunlukla fonda yer alan chill-out / jazz müziği eşliğinde fiyatları makul olan içeceklerinizden içebilir, dilerseniz (henüz tatmadım ama) yemeklerinden yiyebilir ve özellikle şu soğuk kış günlerinde İstiklal Caddesi’nin kalabalığından sıyrılıp soluklanabilmek için uğrayabilirsiniz. Müziğin genellikle fonda kalması ama ortamı sessiz bırakmayacak seviyesinin korunması sohbetinize engel olmayacaktır. Aynı zamanda ağırlıklı chill / jazz olması da ortamın tasviri açısından bir nebze de olsa da sizlere fikir verecektir.  

İçeri girdiğinizde sahibinin güler yüzü ve sıcak bir “hoş geldiniz” mesajı sizi çekincelerinizden çekip alacaktır. Adının “Paşa” olduğunu öğrendiğimiz köpeği ortalıkta hoppidi huppidi gezerken onu sevmemeniz zor olacaktır.  Girdiğinizde Zeki Müren’le karşılaşınca şaşırabilirsiniz, iki masa arasındaki ayakkabıları da dikkatinizi çekecektir. Bunun yanı sıra diğer mekan düzenlemesi ve duvarda yer alan ögeler, kırmızı tonların güzelliğinin aşağıya doğru yürüdükçe tuvalete değil de bir sahneye çıkacakmışsınız havasında loş etkisi ve lavaboların temizliği de ilgi çekici özelliklerinden. Servis elemanları oldukça kibar ve hizmet kalitesi bakımından mekan sahibinin benimsediği özen onlara da yansımış durumda.

Mekanla ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.frappeistanbul.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Daha çok fotoğraf için facebook.com üzerindeki bağlantıları gezebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...