11 Şubat 2011 Cuma

you=me


Geçtiğimiz yıl gay olduğunu gurur duyarak ilan eden ve özellikle gay hayranları üzerinde bu açıklamasıyla daha da hayranlık uyandıran Ricky Martin yepyeni bir kliple karşımıza çıktı geçenlerde: The Best Thing About Me Is You. Bu uzun ismi hafızalarında zor tutanlar için kısaca “you=me”; yani sen ve ben eşitiz.

Bu iki kelime ve bir işaretten yola çıkarak bile ne söylemek istediği oldukça basit. Çektiği kliple de anlamı bütünleştirmiş kendisi. Herkesin ağzında sakız olan ama en basit bir sokak kavgasına bile müdahil olamayan insan güruhunun bildiği üzere, dil, din, ırk, cinsiyet ya da bizim için özel anlamıyla cinsel yönelim ayrımı olmadan herkes eşittir; eşit haklara sahiptir.

Daha önce “Eşcinsellik bir moda mı?” yazımızda da açıklamaya çalıştığım üzere özellikle bu bir tercih değildir, yönelim olarak ifade edilebilir. Ayrıca bu kişinin sadece yatak odası ile ilgilidir, nasıl ki çevrenizdeki heteroseksuel çiftlerin yatak odaları ile ilgili bazı şeyleri bilmiyorsanız ve merak etseniz dahi bunu dile getirmiyorsanız; bunun da sizler ya da diğer üçüncü kişiler açısından bilinmesi-merak edilmesi ya da müdahale edilmesi ayıptır, günahtır, saçmadır.

Aşağıda Ricky’nin klibini bilmeyenler ya da tekrar izlemek isteyenler için videosuna yer verdim. Göğüs üzerindeki “=” dövmeleri çok hoşuma gitti.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...