8 Haziran 2011 Çarşamba

Hormonlu Domates nedir?


Tabi ki de “Manava ya da pazara gittiğinizde kıpkırmızı görünen ama alıp eve geldiğinizde içi yeşil, doğru düzgün suyu bile alan domatesler hormonludur” diyebilirsiniz. Bu da bir seçenek ama bilmediğiniz başka anlamları da var, emin olun!

Bunlardan benim bildiğim Lambdaİstanbul birkaç yıldır düzenlediği ve diğerlerinden farklı olarak adayların ve ödül kazananların gurur değil utanç duyması gereken bir ödül organizasyonunun adından bahsedeceğim sizlere. Özellikle sahneden indirmek adına atılan domateslerden yola çıkılarak isimlendirilmiş ve her yıl Pride İstanbul’da düzenlenen etkinlikler dizisinden bir tanesi.  Bütün yıl boyunca öne çıkan homofobik (eşcinsellere karşı korku, kin vb besleyen) açıklamaları ya da uygulamalarıyla bizleri çileden çıkartan, toplumu yanlış bilgilendiren-yönlendiren kişi ya da kurumların almaktan yüzlerinin kızartılmasına yönelik yapılan ve internet üzerinden oylamalarla belirlenen yegane ödül sistemimiz.

Benim önerim şu ki sadece homofobiklere yönelik değil, homofobi karşıtı açıklamaları vb ile de dikkat çekenlere de bir şeyler yapılmalı ki PR çalışmalarında bir adım daha atılabilsin.

Az önce oylama formunu doldurdum. Tek tek burada yorumlamak zor ama inanılması güç şeyler yapılmış gene bu yıl da. Siz de bu “saçma” açıklamaları-uygulamaları, kısaca dengesizlikleri okumak, hem de kötülerin en kötülerini kendinizce oylamak isterseniz “Bir Çanta Hormonlu Domatesimiz Var, Sizce Kime Versek?” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar ne zaman bizim başımıza bela olmaktan vazgeçecek merak ediyorum. Size ne yahu?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...