29 Temmuz 2011 Cuma

Kuşadası’nda tatil & gay-life

Yıllar yıllar önce eşcinsellerle dolu olan bir geminin limana demir atmasına izin vermeyen Kuşadası, daha sonraki yıllarda bu ayıbından kurtulmuş. Okuduğumuz haberlerden bunu öğreniyoruz. Peki bir tatilci ve özelinde bir gay olarak tatil için Kuşadası’na gittiğinizde neler yapabilirsiniz? Bakalım…

Konaklama

Çeşit bol; pansiyon, apart, yıldızı bol oteller. Esasında gitmeden önce internette dolaşıp biraz fikir edinebilirsiniz ama oraya gidip biraz gezindiğinizde çok daha uygun fiyatlı yerler bulabilirsiniz. 2011 yılı için apart ya da pansiyonların oda kahvaltı ücretleri 35-40 TL civarında. Kalacağınız yerde genel olarak geç uyanma olayı olacaksa kahvaltı istemeyip fiyatı biraz daha kırabilirsiniz.

Apart ya da pansiyonlara gaylerin birileriyle (!) girmesi çok sorun olmamakta. Sadece resepsiyonda dikkat çekmeyin yeter :)

Kadınlar Plajı

Bildiğimiz halk plajı. 2011 yılı için şezlong ya da şemsiye başına 5 TL ödediğiniz, çok da özelliği olmayan ama kalabalık bir plaj. Suyu nispeten iyi ama dalgalar arttıkça artan yosun vb şeyleri de var.

Etrafınıza bakındığınızda birçok eşcinsel ve meraklısını görebileceğiniz bir plaj burası. Enteresan tekliflerle karşılaşabilirsiniz. :) Ya da ilginç tanışmalar olabilir. Magnum’unuzu alın, gönül rahatlığı ile (çok abartmadan tabi) yiyin :) Meraklıları izleyecektir.

Adaland

İlginç havuzları (Köpekbalığı, tropikal vs), kaydırakları ve yunus şovları ile güzel ve eğlenceli bir gün olacaktır, sıradanın üzerine çıkacaksınız.


Gece Hayatı

Barlar sokağı gibi tabirleri var ama çok dikkat çekici bir bar göremedim. Bodrum’da Halikarnas ya da Catamaran İstanbul’u aratmayacak eğlenceler sunmakta, ama Kuşadası’nda bu nitelikteki bir yer duymadım, görmedim. Varsa kaçırmışım demektir.

Eşcinsel mekan olarak Club Tattoo bulunmakta. Bu mekanla ilgili ayrıntılı yorumlar da şurada :)

Başka?

Çevrede Efes Antik Kent ya da Şirince gibi gezilesi yerlere de göz atmayı ihmal etmeyesiniz…


Benzer konular:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...