25 Ağustos 2011 Perşembe

DUR! SEN KİMSİN?


Siz böyle bir yazı gördünüz mü medyada?

“Eşcinsel olduğu için öldürüldü!”

Teröristler, tecavüzcüler, binlercesi insanın hakkını sömüren gözü doymaz aç ayıları/hortumcuları sadece izlediniz. Ama sadece sizden tek farkı yatak odasını karşı cinsi ile değil de hemcinsi ile paylaşıyor diye onu dışlamayı, hakaret etmeyi, dövmeyi, yaralamayı, gasp etmeyi, hatta öldürmeyi hak görebiliyorsunuz. Siz nasıl böyle ikiyüzlü olabiliyorsunuz? Soruyorum, siz kimsiniz?

Ben görmedim. Siz de göremezsiniz. Çünkü o haberleri yapanlar sizlerden biridir. Onlar da eşcinsellere hastalıklı gözüyle bakarlar ama merak etmeyin, birçok eşcinsel çoğunuzdan daha sağlıklıdır. Dinsiz görürler ama birçoğu sizden daha çok Yaradana sığınır, ona dua ve ibadet yapar. Bazılarınız onları kolay para kazanma uğruna yol kenarlarında gördüğünü sanır, ama çoğu sizin yanı başınızda canla başla çalışır durumdadır. Siz fark etmezsiniz.

Bu tip bir haberi kolay kolay göremezsiniz çünkü o haberleri yapanlar eşcinsel olsa bile kendini gizlemek zorundadır. Hayatı için, sağlığı için ve işi için. Arkadaşları nedeniyle kendini ifade edemez. Ancak sizlerden birçoğunuz yolda yürüyen “edepli–edepsiz” bir dişi gördüğünde hissettiklerini rahatlıkla ifade edebilir. Utanmaz. Cinsel dürtülerin e mahremiyetin korunmasına özen göstermez. Ahlak sınırlarını yıkar geçer. Dışarıda ona-buna, içeride kendi çocuklarına –akrabalarına küfreder, taciz eder, tecavüz eder. Ses çıkartamazsınız. Eşcinsel ağzını açtığında katlanılmaz olur. Nedenini anlayamayız… Keza nedenlerini size sorsak ve mantıklı yanıtlarla karşınıza çıksak da siz de anlayamadığınız konularda yargılara ulaşmayı görev bilirsiniz.

Şirk koşmaya bayılırsınız. Cehennemde yanacağımıza karar verirsiniz haddinize olmayarak. Halbuki yanınızdaki oruç tutan arkadaşınız ya da akrabanız hatta kardeşiniz cehennemde yanmak istemez.

Bırakın artık bu palavraları. Bırakın kendinizi –belki biraz daha güçlüsünüz- diye tanrı ilan etmeyi ve ceza kesmeyi. Durun artık! Siz kimsiniz?

Benzer başlıklar:


3 yorum:

  1. parayla imanın kimde olduğunu kimse bilemez! Önce insan olmak önemli! yargılama hakkı bize düşmez zaten, biz kimiz ki ancak ağzımızı açıp konuşmayı biliriz, eleştirerek kendi açıklarımız kapatmayı biliriz...

    YanıtlaSil
  2. @patrick, hepimiz insanız :)
    @herbirenk, anlatmaya çalıştım :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...