10 Eylül 2011 Cumartesi

Bodrum’da tatil & gay-life

Yaz bitmeden gel :) ya da gelecek yaz mutlaka gel :)


Hmmm! Bodrum… Yıllar yılı magazin basınının gözümüze gözümüze soktuğu ama buna değer bir tatil-eğlence merkezi. Hem de Türkiye’de :) Ben geçen yıl gitmiştim Bodrum’a ama misal bu yıl da tatilimin 3 gün kadarı için keşke Kuşadası’ndan Bodrum’a geçseydim dedim kendi kendime. Keşke geçseymişim.

Gelin, Bodrum’da bir eşcinsel olarak neler yapılabilir, bu konuda biraz bilgi sahibi olalım.

Konaklama

Söz konusu Bodrum olunca elbette seçenek çok çok fazla. Üstelik sabaha kadar süren dolmuş seferleri ile sadece merkezde değil, diğer beldelerde de rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Tabi bence merkezi ya da Gümbet’i tercih etmek sizin için daha iyi olacaktır. Biz geçen yıl apart otelde oda+kahvaltı 70 TL’ye kalmıştık ve dışarıdan birileri ile girme konusunda hiç sıkıntı yaşamamıştık. Bu yıl arkadaşlarım Gümbet’te bir pansiyonda oda+kahvaltı 40 TL’ye kalmışlar. İnternetten ön bilgi edinip oraya gidince de karar verilebilir elbette. Ama sezona göre dikkat edin derim. Geçen yıl biraz kazık yemişiz yani :)

Gündüz

Plajları ve özellikle tekne turu ile çıkacağınız bir gezinti sonrası ulaşacağınız o muhteşem koyları ile keyifli bir yaz tatili olacaktır. Merkezdeki gündüz plaj kafe gece restoran olarak çalışan mekanlarda öğlen başlayıp akşam yemeğine kadar rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz. Bütün gün güneş altında sere serpe :)

Yukarıda anlattığım mekanlardan bir tanesi de gay bir kafe: Kavalye. Gündüz ziyaret etmedim, akşam da bir bira için uğramıştım. Çok özel bir tarafı yok, ama out olmak konusunda sıkıntınız yoksa gündüz burada güneşlenebilirsiniz. Merkez sahilindeki diğer cafe-barlardan tek farkı eşcinsel bir mekan olmasıdır. Aşağıdaki videodan biraz fikir edinebilirsiniz.


Dikkat: Bodrum Kalesi’ni ve Sualtı Müzesi’ni d gezebilirsiniz. Lakin Sualtı Müzesi su altında değildir :)

Gece

Bodrum’da daha önce Xlarge Gümbet varmış ama kapanmış. O nedenle buraya gidemedik. Ama halen faal olan ve geçtiğimiz bayramda netten gördüğüm kadarıyla havuzbaşı parti dedahil olmak üzere güzel bir eğlence hazırlayan Murphys Club ziyaret edebileceğiniz bir mekan. Ben gittiğimde giriş ücreti yoktu, fiyatlar makuldu, mekan ferahtı ve müzik idare ederdi. Ayrıntılarını daha sonra yazacağım.

Bu yıl kapalı olduğunu duyduğum ama geçen yıl adını mutlaka duymuş olduğunuz Halikarnas’ta köpük partisi cuma ve cumartesi günleri yapılıyordu. Deneyimleyin. Eğlenceli. Ama giriş biletinizi tur satan yerlerden alabilirsiniz. Geçen yıl 35 TL ödemiştik.

Deniz üzerinde eğlence sunan Catamaran’a gidememiştim, ama şimdi pişmanım. Tekrar Bodrum’da bulunursam Catamaran’da da eğleneceğim söz :) Geçen yıl giriş için 40 TL istiyordu tur firmaları.

Başka?

Bilmiyorum, o kadarını da siz araştırın :) Zahmet olmazsa da yorum olarak yazın :) 
Benzer konular:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...