5 Eylül 2011 Pazartesi

Bol şekerli gay mekan: Sugar&Spice


NOT: Mekan kapanmıştır. Artık hizmet vermemektedir.

İstanbul’da Tünel’e doğru giderken bir ara, bir ara sokaktan dönmelisiniz bence. Bir yaz günü, o ara sokaktan dönüp de ileriye doğru baktığınızda büyük bir gökkuşağı bayrağının dalgalandığını görünce Türkiye’den ayrılmış gibi hissedebilirsiniz. Çünkü o köşede önyargılardan uzak, çok rahat bir sohbet mekanı bulunmakta, adı Sugar&Spice.

İstiklal Caddesi Saka Salim Çıkmazı no: 3/A Beyoğlu - İstanbul adresinde. Alıntı yaparak tarif etmek gerekirse; "İstiklal Caddesinde, Sn. Antoine Kilisesi'nin karşısındaki dar sokaklardan birinde yer alan İstanbul'un en kıdemli gay cafe'si" (Turkeygay.net) 

Hele ki vazgeçemediğimiz Eurovision gecelerinde, duvara projeksiyonla yansıtılan görüntüleri izlerken yan masalardan sürekli burada anlattığım üzere dönen muhabbetleri duyabilir, siz de arkadaşlarınızla bu muhabbetleri yan masadakiler duyacak biçimde yapabilirsiniz.


Sugar Cafe’yi yaz ve kış olarak iki biçimde anlatmak gerekir esasında. Kışları sıkı fıkı, sıcak bir ev ortamında toplaşmış insanların neredeyse yan yana oturduğu bu mekan, yazları mekanın bahçesi denilebilecek nitelikteki sokak köşesine masaların yerleşmesiyle daha bir şenleniyor. 2013 yılındaki Pride Partisi şahaneydi. Zaten coşkulu olan kalabalık, içkileriyle o sokakta dans edip eğlenmişti.

Henüz yemek yemedim ancak içecekler açısından hem fiyat hem de servis anlamında hoş bulduğum mekanlardan bir tanesi Sugar. Servis elemanlarının rahat ve enerjik tavrı, yeteri kadar tarif ettiğinizde gelen içkinin sizi tatmin edecek olması iyi haberlerden. Ancak özellikle hafta sonları gittiğinizde oturacak yer bulamamanız sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir.

Ama geçtiğimiz yıl isimle beraber iç tasarımını da değiştirdiler ve bence çok daha iyi oldu. O küçük mekanı oldukça şık ve verimli bir şekilde kullanmaya başladıklarını, üst katta yer alan WC'yi en alta taşıyıp üstte sakin bir ortam, altta eğlenceli bir mekan yarattıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Çalınan müzikler her yerde duyduklarınızdan biraz farklı ama gerçekten güzel ve eğlenceli. 

 
NOT: Kafe ile ilgili yazı, Aralık 2013'te güncellemiş bulunuyorum :) Saygılar.

Benzer konular: 

  2 yorum:

  1. Buraya hala gitmediğim için kendime çok kızıyorum :(

   YanıtlaSil
  2. kızma, o orada bekliyor, gidersin :)

   YanıtlaSil

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...