3 Eylül 2011 Cumartesi

Psikolog Hüseyin’den KAÇIN!


Psikolog olduğu iddiasıyla ortalıkta gezinen, internet sitesinde eşcinsellere özel terapisi hakkında özel bir bölümü bulunan, facebook gibi sitelerden birçok ileti paylaşarak insanları yanlış bilgilendiren Hüseyin Kaçın… Toplumun eşcinselliğe bakış açısını kendi kişisel çıkarları doğrultusunda kullanan bu psikoloğa ihtiyacı bulunan arkadaşımızın dünyadan hiç haberi yok sanırım.

Bilmiyorsa açıklayalım, kendisine yardımcı olalım:

Amerikan Psikiyatri Birliği (APA), 1973 yılında eşcinselliği, "Akıl Hastalıkları Teşhis ve İstatistikleri Klavuzu"ndan çıkarmıştır. Günümüzde APA'nın pozisyonu, objektif ve iyi planlanmış[19] bilimsel çalışmalar ve klinik literatür doğrultusunda eşcinselliğin insanların cinselliğinin "pozitif ve normal" çeşitlerinden biri olduğudur.[20] APA'ya göre eşcinselliğin geçmişte bir akıl hastalığı olarak görülmesinin nedeni, akıl sağlığı alanında çalışan profesyonellerin ve toplumun bu konuda taraflı şekilde bilgilendirilmiş olmasıdır.[21]

1 Ocak 1993 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) eşcinselliği "Uluslararası Hastalıklar Sınıflandırması"ndan çıkarmıştır. ICD-10 maddesi "cinsel yönelim, tek başına, bir rahatsızlık/hastalık olarak kabul edilemez" şeklindedir. (Vikipedi)

Kendisi hakkında kısaca ne idüğü belirsiz arkadaşımızda biz ne yapabiliriz diye düşünüp nette bir arama yaptığımızda da  Facebook’ta Eşcinsel Düşmanı Hüseyin Kaçın'ın Psikoloji Diploması İptal Edilsin! grubuyla karşılaşıyoruz ve hem örgütlenebilmek hem de bilgilenebilmek için hepinizi bu sayfaya davet ediyoruz.

Aynı zamanda ekşisözlük’ten ulaştığımız bilgiye dayanarak şu alıntıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum:

bu şahıs psikolog meslek etiğini ciddi anlamda hiçe saymakta, eşcinselliği bir hastalık olarak değerlendirerek bulduğu her platformda fake hesaplar kullanarak arada kalmış/ toplumca arada bırakılmış, ötekileştirilmiş insanlara çirkin düşüncelerini empoze ederek kendine rant alanı yaratmaya çalışmaktadır.

"eğer sizde bu adamın yaptıklarından rahatsız iseniz lütfen etik ihlali yapan ve her türlü alanda kendi reklamlarını fake profillerle veren psikolog hüseyin kaçın'ı ve etik ihlali yapan diğer psikologları da türk psikologlar derneği'ne şikayet ediniz ! (şimdilik ne yazık ki tpd dışında sözü yetkin başkaca daha güçlü bir dernek olmadığı için) "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...