28 Kasım 2011 Pazartesi

İstanbul gaylife’ına taze kan: Bubble

NOT: Mekan kapanmıştır.

İstanbul gaylife’ına yeni bir bar daha eklendi Ekim ayında: Bubble. Cheeky Club’ın işletmecileri, hemen Cheeky’nin yanına bir mekan daha yapmışlar ve Cuma-cumartesi geceleri diğer taraflarda dolanan gay camiasının bir kısmı için benzer bir eğlence anlayışını bütün geceye yaymak istemişler.

Demirören AVM’nin arkasından Cheeky’ye gider gibi dolanın, biraz daha ileride göreceksiniz zaten. Girişte tabela olmasına rağmen şaşırmayın, Bubble’a gelip gelmediğinizi teyit ediyorlar ki sanırım bu eskiden The Hall olan mekanın eski müdavimleri ile eşcinselleri karşılaştırmak istememek. Şu an için giriş ücretsiz, çünkü Love ve Tekyön’ün yanı sıra piyasada yer edinmiş başka barların müşterilerini çekmek kolay değil. Ama sonrasında ne olur bilemiyoruz tabi :)

Barı diğer barlardan ayıran özelliği içinde bir duş kabininin olması. Gogo-boyların gövde gösterisi yapabilmesi için tasarlanmış ve bildiğim kadarıyla yurt dışında var olan örneklerden. Hoş olmuş. Lakin geçen hafta gidip izlediğim gogo-boy’un şov açısından sadece göstermelik kaslarının olduğu ve bunun ötesine geçemediğinin altını çizmek isterim. Diğer sahnelerin aksine çok değişik şovların yapılabileceği o dar alanda arkadaşımız çoğunlukla poposunu sallamak ve pipisini tutmakla meşguldu :) Suyun altında evdeki gibi duş alsa bile daha iyi bir gösteri olacağı kesin :)

Garsonlarla ilgili fazla bir yorumda bulunamıyorum çünkü güleryüz göremedik. Aceleci ve zorlayıcı tavır Cheeky’de son zamanlarda (bayağı oldu gerçi gitmeyeli) görünene benzer. Önyargılı davranmamak gerekir gerçi.

İçkiler standart, ücretlendirme bira 15 TL, votka 20 TL. Bunun kıyaslamasını size bırakıyorum.

Müziklere gelince… Daha önce sizlere buradan Tekyön’ün arabesk-fantezi teknosundan ve Love’ın muhteşem DJ performanslarından (electronic ağırlıklı) bahsetmiştim. Bubble’da ise bu ikisinin arasında gidip gelen, tam eğlenirken mod değiştiren bir hava hakim. İstediğinizi tam anlamıyla bulamayabilirsiniz.

Tuvaletlerde ücret bekleyen bir görevliye denk gelmedim ancak buna rağmen içerisi temizdi. Yeni yeni olmanın avantajını kullanmış olduk sanırım.

Mekan tarihi bir yapının (Surp Asdvazaziz Katolik Kilisesi) bir köşesini kullandığı için ve içerisi güzel ışıklandırmaya sahip olduğundan genel olarak hoş.

Son olarak kadın-erkek ayrımı yapılmadığından içeride bununla ilgili sorunlarla karşılaşılacak bir durum da oluşmamakta. Ama bu durum gördüğüm kadarıyla Xlarge ya da Otherside’daki (bunlar başka zamanların konuları) gibi heteroseksuel arkadaşlarla karşılaşılacağı şeklinde bir anlam ifade etmemekte. Yani sanırım öyle :) Bende bu his uyanmadı en azından :)

Arada yapılan özel etkinliklerinin duyurularını facebook grubundan takip edebilirsiniz –ki websiteleri ayrıntılı bir bilgi içermiyor. Bir ara dark-room açılışı yapmışlardı ama göremedim, bence olmaması iyi.

Sonuç olarak bir uğrayıp görmenizde fayda var :)

Küçük Bayram Sk. No:7 Beyoğlu - İstanbul

2 yorum:

  1. şu 1 kattaki korkunç yer mi burası?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Giriş katıydı ama sanırım burası artık hizmet vermiyor. En azından ben öyle biliyorum. O dönemde electro-tecno-house müzikleri ve nispeten sakin ortamıyla benim favori mekanımdı. :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...