6 Kasım 2012 Salı

Love DP: Aşk hala burada, sen nerdesin?


Daha önce Love DP hakkında bildiklerimi-gördüklerimi şurada yazmıştım. Uzun zamandır fırsat bulamadım ve mekanı, bu uzun süreçte ancak bir-iki kere ziyaret edebildim. Bunlardan bir tanesi Haziran ayının sonunda DJ Beyza’nın coşkusuyla hareketlenen White Party, diğeri de henüz geçtiğimiz hafta sonu, tatilin verdiği rahatlıkla Bayram partilerinden bir tanesiydi. 

Son ziyaretimde fark ettim ki yazımızın bazı güncellemelere ihtiyacı bulunmakta ve ben şimdi bilgisayar başında sizler için önemli noktaları yazmaya çalışıyorum. Ama öncelikle bayramın ikinci günü DJ Can’ın Pop Party’sinde bulunamadığım için ne kadar çok üzüldüm, anlatamam :( DJ Can bir şeyler yaptıysa, hele ki bu Pop Party ise kaçırılmamalıdır mantalitesine sahip biri sayılırım. Ama benim ve benim gibilerin üzüntüsünü giderecek güzel bir haberim var: Öğrendim ki Love DP her ayın ikinci cumasına Pop Party’yi sabitlemiş ve bu partilerde sadece pop, hatta remixsiz pop çalmak niyetindeymiş. Bu noktada tekrar mantalitemi etmek gerekir: DJ Can bir şeyler yaptıysa, hele ki bu Pop Party ise kaçırılmamalıdır. :)


Bayrama dönecek olursak Taksim’den biraz eğlenceye hazırlanıp havanın da keyfi baltalayıcı değil, destekleyici olduğu bir akşama denk gelmenin sevinci ile yola koyuluyoruz. Eğer hava güzelse siz de Taksim’den Harbiye’deki Love’a yaklaşık 15-20 dakikada yürüyebilirsiniz. Yolda bazen polislerle, bazen de diğer insanlarla yaşadıkları kötü olaylardan dolayı televizyonda gözünüze takılmış travesti ve transeksuellerle karşılaşabilirsiniz. Beğenirlerse davet edebilirler, eşcinsel olduğunuzu anlarlarsa bir espri patlatabilirler. Çekinmeyiniz, iki adım arasında esprilerine karşılık verip devam edebilirsiniz. Bu hem sizi hem de onları gülümsetecek ince nüanslardan biri bence.

Esasında birçok gayin yakın arkadaşları arasında –benim de olduğu gibi- en az bir tane bayan arkadaş bulunur ve paylaşımları da yoğundur. O gece ben de sevdiğim arkadaşımla Love’da bayağı eğlendim. Daha önceleri Tekyön’ün girişinde karşılaştığımız “bayanları almıyoruz” olayı birkaç kez eğlencemize çomak sokmuştu. Ancak Love, genel uygulamasına eşdeğer biçimde “en az biz gayler” kadar şık ve bakımlı olmayı başarmış ve tabi en azından gayfriendly :) bayanlara kapılarını duvar etmemiş. Ama buradaki pozitif ayrımcılığın gaylere yönelik olduğunu da eklemek gerek :)


Biz uğramayalı Love’da logodan işletmeciye, mekan konseptine kadar birçok değişiklik olmuş. İşletmeci olarak yaklaşık bir yıldır çalıştığını öğrendiğimiz Serhat, güleryüzü ve samimi ev sahipliği ile bizim ve gözlemlediğim kadarıyla misafirlerin birçoğunun gönlünü kazanmışa benziyor. Teşekkürü borç biliriz.

Önceki yazımda bahsettiğim “under construction” konsepti yerini siyah duvarların üst kısımlarındaki equalizer tarzındaki ışıklandırmaya bırakmış. Ağırlıklı electronic ve house müziğin coşkusuyla hareket eden ışıklar, bizi de hareketlendirdi. İnsanın gözü takılmadan edemiyor açıkçası.

İçkilere gelince… İlk gelen votka her ne kadar birçok yerde karşılaşabileceğiniz türden votkası az, buzu çok olsa da devamında aldığımız içeceklerle keyfimiz katlandı. Servisteki arkadaşları daha önce küçük melek kanatlarıyla görmüştüm, bu gidişimde askeri bir stil ile karşıladılar. Ayrıca bu arkadaşlardan Uğur’a da yardımları ve sempatisi için teşekkür ediyoruz.

Son olarak her ayın son cuması -ki benim denk geldiğim White Party, benim gidemediklerimden #MDNAatLOVE Parti ve yukarıda bahsettiğim Pop Party bunlardan biri- özel partilerle Love DP’te değişiklik eğlencelere katılabilirsiniz. Yeri gelmişken bu ay, 30 Kasım’da yine DJ Beyza ile yapılacak fetish temalı parti dikkatimizi çekmedi değil. İlgililere duyurulur :)


Unutmadan… Girişi bir yerli içki dahil erkekler için 30 TL, bayanlar içinse 35 TL. Votka 27 TL ve bira 15 TL. Ama girişe bu kadar para ödemek istemeyen kişilere aşağıdaki videoyu izlemelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca buradaki yazımda da daha ayrıntılı göreceğiniz üzere mekanın havalandırması, müzikleri ve temizliğine söylenebilecek laf yok.


Daha fazla bilgi için http://www.lovedp.net/ ve takibe almak için http://www.facebook.com/LoveDancePoint ya da http://www.facebook.com/LoveDP ya da http://www.twitter.com/LoveDancePoint ’i tıklayabilirsiniz. Daha fazla video için de http://www.youtube.com/user/LoVeDancePoint ...

İyi eğlenceler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...