15 Eylül 2013 Pazar

#direngrindr! #yasakneayol!

Geçtiğimiz hafta akıllı telefonundan “acaba kimler var?” diye şöyle bir bakınmak isteyenler, programında hata ile karşılaştılar. Ben kullanmadığım için tam bilemiyorum ama sanırım site ziyaretinde o bilindik erişim engellemesi açıklaması yer alıyormuş.

Nedeni, “fuhuşa aracılık etmek”miş! Sanırım Gezi olaylarından hiçbir ders çıkarmayan devlet adamlarımız, “ben yaptım, oldu?” mantığında kaldıkları yerden devam ediyorlar.

TDK’nın (artık siyasi yönetime göre anlamlarla oynanabilen) sözlüğüne göre fuhuş, “İçinde bulunulan toplumun kurallarına uymayan bir biçimde bir veya birkaç kişiyle para karşılığında cinsel ilişkide bulunma.” şeklinde açıklanmış. Hadi beraber irdeleyelim:

“İçinde bulunulan toplumun kurallarına uymayan bir biçimde…” yaptığımız şey nedir? Erkek erkeğe ilişkiye girmek mi? Çok enteresan! Benim kiminle seks yapacağıma toplum mu karar verecek? Ya da bu toplumun LGBTT bireyleri anlamaması için devlet bütün kaynaklarını kullanacak mı? Ne yazık ki siz bu ülkeyi yönetesiniz diye ben de vergi ödüyorum ve hatta para elime geçmeden vergi diye size gidiyor. Sicil kaydıma geçen hiçbir suç kaydım da yok. Ben bu kadar uslu bir vatandaşken, siz neden beni/bizi yok saymaya devam ediyorsunuz anlayamıyorum. Üstelik doğuştan gelen özelliklerimden dolayı!

…bir veya birkaç kişiyle…” :) bazen farklı şeyleri denemek güzel olabiliyor. Ama içimden kısaca “sana ne?” demek geliyor.
 
 “…para karşılığında cinsel ilişkide bulunma.” Şimdi grindr’ı para karşılığı sex satışı yapılan bir yer olarak lanse etmek de ne ola ki? Yoktur demiyorum ama bu cüzi bir kesimin yaptığı bir şey. Ayrıca bu cüzi kesim toplumun her kesiminde var! Buna engel olamazsınız maalesef. Üstelik kişilerin para karşılığı sex nedenlerinin altında yatan şeyleri araştırmanızda fayda görüyorum. Yasaklamakla olacak iş değil.

Yani eğer engellemekle oluyorsa buyrunuz clubları, sokakları, hatta interneti ve telefonları komple yasaklayınız. Çünkü bunların hepsi "fuhuşa aracılık" ediyor. Bence düğün-dernek olayını da komple kaldırabiliriz; bırakınız erkek-erkeğe olaylarını, kızlı erkekli eğlenip sonra bir araya gelerek akla hayale sığmayacak şeyler yapabiliyorlar :)

Neyse... Hal böyle ki telefonunuza indireceğini basit bir uygulama ile bu yasağın da üstesinden gelebiliyorsunuz. iPhone’da Onavo Protect, Android’de Hotspot Shield uygulamaları ile yasaklı sitelere-uygulamalara devam edebiliyorsunuz.

Bırakalım devlet at gözlükleriyle yaşamaya devam etsin. Biz de hayatımıza…

2 yorum:

  1. güzel bir eleştiri olmuş ;) tebrikler efendim. ahlaklı itirazımıza devam edeceğiz. yasaklarla nereye kadar?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. lolipoplarımızda yazdığı gibi: "kimin ahlakı?"

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...