27 Ocak 2014 Pazartesi

Oku da adam ol!

Sevgili Nokta Virgül, şuradaki yazımda şu yorumu yapmış:

“Biraz da kendimize özeleştiri yapalım. Yeterince birlik olabildik mi? İntihara sürüklenenlere ne kadar yardımcı olabiliyoruz? Başka hayatlarla yeterince ilgilenebiliyor muyuz? Bir şeyler yapanlar var ama hepimizin birbirimizden haberi olmalı ki zorluklarla karşılaştığımızda en azından teselli bulalım İsalar artık yaşasın!”

O yoruma yanıt yazarken konunun uzayıp gittiğini fark ettim. Ve bence önemli bir konuydu. Bu nedenle yanıtımı oradan yanıtlamak yerine post girmeyi tercih ettim. Sanırım biraz gergin bir anıma geldi ki biraz “dobra dobra” yazmış oldum.

Sevgili Nokta Virgül,

Konunun yorumunla bir alakası yok. Ama bilinçlenmek deyince bunlar döküldü içimden.

Sevgiyle…
Haklısın elbette. Aramızdaki hemen herkes internet kullanabiliyor. İnterneti sadece arayış yerine bu ve bunun gibi blogları okumak için de kullanmak gerekiyor. Kaosgl'den ya da Lambdaistanbul’dan haberdar olmaları gerekiyor. Öyle ki yardıma ihtiyaçları olduğunda bizim elimizden bir şey gelir mi diye düşünebilelim, elimizden geleni yapabilelim. İnternet bunun için de var. Sitenin en tepesinde de mail adresim yazıyor. Hemen her gün kontrol ediyorum. Bazen günde bir kaç kez.

Bütün bunların dışındaki olayları düşündüğümüzde ise zaten o insanlar internet kullanamıyorsa birilerinin ona ulaşması gerçekten çok zor demektir. Arkadaşlık bağlarını güçlendirmesi gerekir. Çünkü bizim durumumuzda çoğunlukla arkadaşlarımız, ailemizin dahi bilmediği kadar özelimize sahip olabiliyor ki bu şartlarda olmalı da bence.

İstisnai durumlar elbette bundan farklıdır. İsa bir aktivistmiş. Keşke onun yükünü bir parça paylaşabilseymişiz. Şuan elimizden gelen sadece dua etmek.

Sevgili Nokta Virgül,

Söylediklerinde çok haklısın. Ama yukarıda söylediklerim de ülkemizde yaşanan gerçekler ve toplumun her kesiminde olduğu gibi bizim aramızda da kendini bilgilendirmek için iki dakika ayırmayan insanlar var. KTOG (Kırsalda Tıp Okuyan Gay/blogger) HIV/AIDS ileilgili özel bir dosya hazırlamış ve yayınlamış blogunda. Gerçekten çok çaba harcanmış olduğu her halinden belli. Ama kaç kişinin açıp okuduğunu cidden merak ediyorum. Chat yapmak, arayışta olmak daha cazip belki de.

Konu biraz da şununla ilgili sanırım.

Karmaşık oldu biraz. Ama sonuçta atılan her adım benim için değerli. Bir kişi bile.

İsteyen herkes özelinde bana ve rahatlıkla söylüyorum ki diğer blogger arkadaşlarıma ve yukarıda bahsettiğim LGBTT örgütlerine dilediğinde ulaşabilir.

Yorumun için teşekkürler.


NOT: Başlık eskiden "hamamda gaysex" şeklindeydi. Dikkat çekmek amacıyla konulmuştu. Değiştirildi.

10 yorum:

 1. uyanık seniiii :D ben de hamamda seks yazacak gey sayısı arttı mı deyip merakla açmıştım kiii daha hayırlı bir yazı ile karşılaştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen iste hamam seks de yazarı Kaancım :) Ama itiraf ediyorum kısa sürede ortalamanın üzerinde tık aldı bu yazı. :) Umarım birilerinin daha dikkatini çekmişizdir ve birileri de interneti bu açıdan da kullanmaya başlamıştır.

   Sil
  2. ay hamam ortamını merak edıorum.anlatsanız keske

   Sil
  3. Pornografik ögeler barındıran yazılar da var internette, araştırırsan ulaşabilirsin sevgili "Adsız"

   Sil
 2. Başlık oldukça yaratıcı cepten girdiğim için bilmiyorum son durumu ama kendi blogumun en Hit yazısı da hamam sefası idi ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür O Gay, çok özledik seni :) Başlığa olan ilgi içerikte kendisini hangi tepkilere bırakıyor merak ediyorum ben de :)

   Sil
 3. En çok okunan yazım halen babamın kuzeniyle yattığımı anlatan yazı. HIV/AIDS'i başa gelene kadar takan yok yani bu böyle gider.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ve tahmin ettiğim gibi yazı en çok okunanlar sıralamasında, en üst sıralardaki yerini almış görünüyor. Bu blogta daha ne yazılar var, bir bilseler :s

   Sil
 4. Allah hepinizi kahretsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nefret içeren söylemlerinizi kendinize saklayınız Adsız. Yazıyı bile okumamış olduğunuz cümlenizden belli. Önyargılı nefret söylemleri üretmek yerine okumayı-araştırmayı deneyiniz. Size tavsiyem ancak bu olabilir.

   NOT: Bu yazıyı nasıl geldiğinizi de ayrıca merak ediyorum.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...