11 Haziran 2014 Çarşamba

Yine yeniden Neo Club

Sevgili blog takipçilerim iyi bilirler ki İstanbul’da, hatta tüm yurtta güzel, kalifiye mekanlar açılsın diye diye burada yazıp dururum. Elimden geldiğince gezer, beğendiğimi yere göğe sığdıramaz, öve öve bitiremezken; kalbur altı, paragöz yerleri de eleştirmeye doyamam. LGBT her haliyle heterolardan fazla para harcayan ve buna layık hizmeti de görmeyi hak eden bir kitledir. Tüm işletme sahiplerine de buradan ilanen duyurulur.

Eskiler bilirler aslında (benim eski halini görme şansım olmadı) Neo’yu. İşte o iç çekilerek anlatılan mekan Neo, Osmanbey’de tekrar açıldı aylar önce. Ben de rötarlı olarak ziyaret ettim ve yine rötarlı olarak yazımla huzurlarınızdayım.


Osmanbey metro girişinin hemen yanında, güvenlik görevlilerinin huzurunda hafif meyilli yokuştan aşağıda indiğinizde güleryüzlü bir bayan görevli karşılıyor sizi. VIP üye olmuşsanız kendisine selam verip yanındaki turnikeden kolayca geçebiliyorsunuz. VIP değilseniz de gece saat 01:30’a kadar ücretsiz, bu saatten sonra 25 TL ücret ödeyerek (+ bir içki) ile giriş yapabiliyorsunuz.

Vestiyer küçük bir bölmede hizmet verse de çoğunlukla görevini layıkıyla yerine getirmekte. Her ne kadar yaz gelmiş ve vestiyer ile pek alakamız kalmamış olsa da 5 TL ücretle eşyalarınızı bırakabiliyorsunuz. Özellikle bütün kış Tekyön giriş ve çıkışlarında yaşanan uzun süreli beklemeleri ve yaşanan hengameleri düşündüğümüzde, Neo’nun bu açıdan kat kat yukarı seviyelerde olduğunu düşünebilirsiniz.

Orta büyüklükte bir mekan Neo. İçerisi çok fazla aydınlatma olmadan, nispeten karanlık bırakılmış bir havaya sahip. Bu bende olduğu gibi sizin de hoşunuza gidebilir. Giriş kapısının bir tarafından başlayıp bütün mekanı dolanarak diğer tarafına varan ve equalizer havasına sahip ışıklandırma 360 derece. Takip etmek isterseniz dans ederken eğlenceli olabilir.Neo Club’ın en güzel taraflarından biri de müzikleridir. Electronic, house, tekno ve pop şarkıların yerli-yabancı harmanlandığı gecelerde dans ederken birden yıllar öncesinin şarkılarının mixlerini duyabilirsiniz. Zaman zaman konsept partilerle de giriş paragrafında bahsettiğim özeni bir nebze daha fazla hissedebilirsiniz.

İçkilerini de güvenle içebilirsiniz. Özellikle bazı mekanların (isim vereceğim Tekyön) servis ettiği içeriği çok da belli olmayan ve sizi birkaç yudumda çarpan ucuz ve ne olduğu belirsiz içkiler yerine, kaliteli içkilerle hem gecenizi hem de ertesi sabahınızı mahvetmeden eğlenebilirsiniz. Aldığım bilgiye göre Neo, bardakları 90 derece sıcaklıkta dezenfekte etmeden bir sonraki servise de çıkarmıyormuş. Bu da kendinizi güvende hissetmeniz için sayabileceğim bir başka neden. Ayrıca mekanda içeceğiniz içkinin enerji içeceği ile karıştırılmasını dilerseniz, İstanbul’un bir çok mekanında yer alan ücret farkı burada yok. Son ziyaretimde votka 25 TL, bira 15 TL’ydi.

Gece boyunca gogoboyların ve drag princess Martha Kurt’un sexy ve eğlenceli şovlarını da hem sahnede hem de dibinizde izleme imkanınızın olduğunu söylemeden geçemiyorum.


Ve birçok mekan yorumumda değindiğim üzere tuvalet ve lavabolarının temiz olduğunu dipnot olarak eklemem gerek.

Nasıl giderim?

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...