21 Ağustos 2014 Perşembe

Barcelona: Tatil & gay-life (1)


Evet, sevgili dostlar; bu aralar bana ‘hangi şehirde yaşamak istersin?’ mahiyetinde bir soru sorarsanız alacağınız cevap sadece Barcelona olacaktır. Birkaç ay öncesinde hayallerimin şehrini ziyaret edebildim ve sanırım yine gideceğim ve belki sonra yine gideceğim. Fırsat olsa hiç durmayacağım ve gidip yerleşeceğim. Ama bloğumuzun görevi icabı eğer gitmek isterseniz neler yapabileceğiniz konusunda bazı hatırlatmalara ve mekan yorumlarına geçmek isterim :)

NOT: Barcelona’daki herkesin gördüğü yerler için başkaca siteleri-blogları geziniz lütfen. Burası gay blogu.

Önce şehirle ilgili bazı kolaylık sağlayan notlar:

 • Özenle planlandığında (pasaport ve vize işlemleri hariç) Avrupa’da tatil yapmak ülkemizin güneyinde tatil yapmaktan çok da pahalıya gelmiyor. Uçak biletini (daha önce Amsterdam yazımda söylediğim gibi) birkaç ay önceden ve kampanyalı zamanlarda almak güzel olacaktır. Barcelona’ya kışın yapılan uçuşlar oldukça ucuz. Ama benim tavsiyem elbette yaz aylarında gitmeniz olacaktır.
 • Yaz ayları demişken Türkiye’deki gibi, Haziran sonu Eylül ortası aralığında bir dönem seçebilirsiniz. Ancak şehrin ünlü gay festivali Circuit Fest’te orada bulunmak isterseniz Ağustos ayını (festival zamanını kontrol edip) seçmelisiniz.
 • Konaklama anlamında birçok seçenek mevcut. Booking.com’un yanı sıra ebab.com, misterbnb.com gibi gaylere yönelik konaklama alternatifleri barındıran sitelerden de faydalanabilirsiniz (bu konuyu yazmanın zamanı gelmiş de geçiyor bile). Kalabalık bir grup olacaksanız ya da yabancılarla beraber kalmakta sakınca görmüyorsanız hostel (yatakhanede bir yatak) seçenekleri de gayet makul fiyatlarda.
 • Şehir metro ile döşenmiş. 3-4 dakika gibi kısa zaman dilimlerinde gelen metrolarla (bir harita edinerek) hemen hemen her yere gidebilirsiniz. Pazardan perşembeye gece yarısına kadar olan seferler, Cuma geceleri 2’ye kadar, Cumartesi geceleri sabaha kadar devam ediyor. Diğer günlerde numarasının önünde “N” (night) olan otobüsleri geceleri kullanabilirsiniz.
 • İspanyollar İngilizce konusuna pek düşkün değiller. Bu nedenle bazı temel İspanyolca/Katalunca kelimeleri/kalıpları öğrenmeniz hem size kolaylık sağlayacak hem de onlarda pozitif etkisi yaratacaktır.
 • Şehir merkezinden trenle en fazla bir saatte ulaşacağınız kıyı kasabalarında denize girebilir, çıplaklar plajlarından herhangi birini tercih edebilir ayrıca merkezden 2-3 katına alacağınız küçük hediyelikleri daha ucuza bulabilirsiniz.

Ve gaylere özel notlar:

 • Barcelona gayler açısından oldukça rahat bir şehir. Kimse abartıp sevişmiyor elbette ama sokakta el ele/göz göze/dudak dudağa gezebilmek gerçekten şahane (Evet, yukarıdaki resimdeki gibi dolaşanları gördüm). Darısı ülkemizin başına (Amiiinnn)
 • Gece hayatı bizdeki gibi Cuma ve Cumartesileri yoğun. Ancak gece 2’den sonra başlayan partilemeler sabah 6’da sona eriyor. Erkenden gidip açılış yapmayın :). Sabah 6’dan sonra millet toplanıp saunaya gidiyor. Bilgilerinize :)
 • Gay mekanlar özellikle Eixample bölgesinde yoğunlaşmış durumda. Oradakiler Gayxample da diye de bir takma isim bulmuşlar. Kalacak yer ayarlarken buna dikkat edin.
 • Özellikle yazın, Avrupa içi seyahat kolay olduğu için Cuma’dan Pazar’a diğer Avrupa ülkelerinden insanlarla tanışabilir, yeni kültürler öğrenebilirsiniz.
 • Civarda gayler için çıplak plajlar da var. Gidip sere serpe güneşlenebilirsiniz.
 • Neo’nun restoranını da gördüm ama kapalıydı. Umarım en kısa zamanda açılır ve beni işe alırlar (ilgililere duyurulur :))
 • Duyduğumuza göre Madrid’in gay life’ı daha eğlenceliymiş. Şaşırdık ama birkaç farklı kişiden bu yorumu duyunca inandırıcı bulduk. İnşallah burada Madrid yorumlarımı da görebilirsiniz.
Gittiğim mekanların yorumlarını birkaç güne yazarım. Yazı çok uzadı, size de biraz heyecan olsun di mi :)

Ve devamını yazdım sonunda; inanmazsan tıkla:

Herkese iyi tatiller.

9 yorum:

 1. Barcelona'ya gitmek bir türlü kısmet olmadı bana.
  Ne zaman giderim bilmem ama kimle gideceğimi biliyorum 😜😉😎

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım deneyimlerimden faydalanmak isteyen biri var :)

   Sil
  2. Nick bizi disco'ya götür :)))

   Sil
 2. Açıkçası hiç İspanyaya gitmek de nasip olmadı . Ama sonuçta Avrupa ülkesi yani . Bazı değerleri kazanmış insanlar . İstemeseler bile zamanla uyum sağlarlar darısı Türkiye'nin başına .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah ileride gittiğin zamanlar da olur. Derslerine çalış, kendini geliştir küçük. :)

   Sil
 3. Barcelona çok gay ama. Bayağı aşırıya kaçıyor insanlar. Daha yeni Circuit festivali bitti ve giden bir arkadaşım her gece çok fazla sayıda grup seks yapıldığını söyledi. Çıplaklar plajında bile herkesin içinde seks yapanlar varmış. Bilmiyorum, bana bunlar garip geliyor. Tamam hepimizin libidosu yüksek ama bana bu kadarı fazla aha. Ben namuslu gayim dermişim jsahhfhfhf :p Ben Stockholm'ü öneriyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla ben grup falan görmedim Sevgili Herşey (öhö öhö) :). Görsem burada yazardım di mi :p

   Sil
 4. Barcelonaaaaa!!! Katalanların Bercelona demesi bana acayip seksi geliyor yaaa!! :)) O "C" sesini dillerini dişlerine sürterek çıkarıyorlar ya içim bir hoş oluyor ahaha :D Bir de İspanyollar acaip iyi sevişiyorlar, kuzeyliler gibi donuk değiller. Oha ya sabah sabah ben de sapıttım. xD Müstehcen yorunlarımı silebilirsiniz efem :)

  Neyse toparlayayım; teşekkürler yazı için, Barcelona gerçekten benim de hayallerimdeki şehir. Gerçi Roma ile kapışıyorlar ama neyse. Sanırım ben de Berlin ile ilgili böyle bir yazı yazmalıyım :)) İlham için teşekkürler, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nefret dili ve pornografi içermedikçe yorumlara çok da fazla müdahale etmeyi düşünmüyorum sevgili Sıradan.

   Yaz yaz. Berlin seyahati de düşünüyorum. Yorumların seyahatimize olumlu katkı sağlayacaktır. Bekliyorum :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...