12 Ağustos 2014 Salı

Herkese açık: But XLBlog camiasının trans kadını/biricik ablamız/gönüllerimizin sultanı sevgili MissTiffany’nin (öve öve bitiremedim bak) sağda-solda, orada-burada sürekli olarak dile getirdiği şeylerden bir tanesinin altını çizmek istiyorum sevgili okuyucular: LGBTİ camiasının birlik olması. Üstelik bunu sadece sosyo-politik ortamlarda değil, kafe-bar-club ortamlarında da devam ettirmesini savunur bu trans kadınımız (Her ne kadar Ak LGBTİ ile ilgili şu yazıma gereken ilgiyi göstermemiş olsa da :) )

İşte şimdiki mekan yorumum onun özelinde tüm LGBTİ bireylere: Kısa süre içinde İstanbul’da yeni bir mekan açıldı ve (aşağıdaki fotoğraftan da göreceğiniz üzere) ayrım yapmadan herkese hizmet veriyor.


Mekana gitmek oldukça kolay. İstiklal’de yürürken Demirören AVM’nin sağındaki sokaktan girin, düz ilerlediğinizde solunuzda göreceksiniz (Bazı Lambda partilerine ev sahipliği yapan The Mekan’ın giriş katı). Dikkat çekici bir tabelası ya da bayrağı henüz yok ancak girişe yerleştirilmiş kara tahtadaki işaretten doğru yere girdiğinize emin olabilirsiniz.

Cuma akşamı Şeker Oğlan'la yaptığım ziyarette, partileme için biraz erken zaman olduğundan nispeten tenha ve pub havasındaydı ancak vakit ilerledikçe masalar kenarlara çekildi ve insanlar dans etmeye başladı. İlerleyen saatlerde neler olduğuna dair bir fikrim (mekandan çıktığım için) yok. Bilen varsa yorum yazabilir ve bizi de mutlu edebilir.


Müzikleri pop-electro tarzındaydı diyebiliriz. Ama öyle clubber bir hava yoktu açıkçası. Ama Moloko’nun Time is Now’ının naif bir mixini ya da Rihanna’nın artık pek fazla duyamadığımız S&M’ini dinlemek ve dans etmek eğlenceliydi. Kısacası müzikler genel olarak ya orijinal ya da çok fazla değişiklik içermeyen bir mixiyle kulaklarımızı çınlattı. Öyle ki “zaman zaman keşke bu şarkının mixsiz halini çalsaydı” hayıflanmalarımıza ağrı kesici gibi geldi.

Ancak ilk girdiğimizde kulakları rahatsız edebilecek bir yapıya sahip müzik sesi (ses sistemi ile ilgili olabilir) daha sonra yapılan uyarıyla bir tık azaltıldı ve tadından yenmez oldu. Eğer ses sisteminden kaynaklı bir sıkıntı varsa çözülmesi hem mekanın hem de kulaklarımızın yararına olur. Yok, ses ayarı ayarlanmadıysa, o son bıraktığımız ayarda kalmasını temenni ederiz.

Temizlik açısından sıkıntı yok gibiydi ancak sifona bastığınızda akan kirli suyun temizlik için mi kirletmek için mi olduğunu tam kavrayamadık. Genel olarak İstanbul’un su problemleri ile uğraştığını biliyoruz. Şebeke kaynaklı değil de mekanın tesisatından kaynaklı bir durumsa, bu konuya eğilmek gerekiyor. Bu vesileyle yetkililere süslenmek isteriz.

İçki fiyatları hem girişteki kara tahtada hem de mekanın sosyal hesaplarından yayınlanan mesajlarda yer alıyor. Oralardan kontrol edebilirsiniz.

Son olarak “iyi ki geldin But XL” demek istiyor ve keyifle yazdığım bu postu noktalıyorum.

İyi eğlenceler.

NOT-1: But XL Bar haftanın sadece perşembe, cuma, cumartesi günleri açıkmış.

NOT-2: Her cuma ve cumartesi But XL’dan alacağınız kupon ile Cheeky Club’a %50 indirimli girebiliyorsunuz. Gece uzun olacaksa bardan kuponlarınızı almayı unutmayınız.

Twitter için @ButXLBar
Facebook için de But XL Bar

9 yorum:

 1. Harikaymiss 😊 fakat yeni Turkiye'de bu barin olacagini dusunmuyorum. Dilerim geriye degil ileri gideriz... 😢😢

  Dilerim bir gun yolum duser ve giderim o bara.
  Www.seleninevcilikhayati.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski ya da yeni, bu bar olsun ya da olmasın... Biz var olmaya ve özgürlük mücadelemize devam edeceğiz Selen.

   Umarım ülke olarak biz ileriye giderken, sen de bu ileri ülkede bu bara gidip eğlenme şansını yakalayabilirsin.

   Teşekkürler.

   Sil
  2. Çok taktir ediyorum. Yeni Türkiye lafım bir sitemdi aslında.. Ne bu ülkeyi ne de bundan sonraki haliyle bu ülkeyi sevmiyorum. Kimsenin özgür olduğuna inanmıyorum çünkü. Neyse biraz siyasete kaçıyorum :)

   İnşallah gelebilme şansım olur, çok da isterim :)

   Hoşçakal.... :)

   Sil
 2. Tabii önce konyadan hızlı yrenlr ankaraya oradanda yine hızlı trenle istanbula gitmek lazım bu arada sırf hızlı tren yaptı diye zatı muhterem kişiyr asla ama asla fanboy olmayacağım. Ha bu arada herkeze hizmet veriyor demişsin -18 liseliler dahil mi. NAH dahil kesin :-(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşın kaç bilemiyorum sevgili Liseli ama bu blogta mekan yorumlarından öte okuman gereken çok fazla post var. Sana daha önce de söylediğim gibi, önceliğin "kendine güzel ve özel bir hayat kurmak" olsun. Sonrasında eğlenmesi kolay iş.

   Sil
 3. ben en çok reklam ve pazarlama stratejilerini sevdim. Yükselişe geçecek mekanlardan burası :)

  Ay methiyeler methiyeler sabah sabah egom nasıl tavanlarda görmen lazım. Ehehehehhh :) gülüm benim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mekanı görünce aklıma firekt olarak bizim feminist trans Miss Tiffany gelmedi desem yalan olur :)

   Sil
 4. ay bi gidilsin o zaman ya.
  but xl deyince ben başka bişey anladım :P

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...