20 Ekim 2014 Pazartesi

Gzone: #TürkiyeBunaHazır Ya sen?


Bütün yaz heyecanla beklediğimiz dergi fikri, nihayetinde online olarak geçen ay hayata geçti ve bizlere ulaştı. Ekim ayı başından bu yana yayında olan ikinci sayıyı da keyifle okuduk/okuyoruz. 


Her geçen gün daha fazla var olabilmenin, görünebilmenin gayretini gösteriyoruz. Bireysel ya da çeşitli organizasyonlar olarak, yaptığımız şeylerden daha etkin sonuçlar alabilmemiz içinse birbirimize vereceğimiz desteğin önemi gerçekten fazla. Bu bir blog da olabilir, bir siyasi hareket de; bir dernek de olabilir, bir dergi de. Bütün bunların büyümesi ve güçlenmesi gerek. Çünkü... Çünkü'sünü bu ayki sayıda yer alan yazımın bir paragrafıyla açıklamak isterim:

"Senin çocukların kadar değerliyiz biz de. Babasının söyledikleri üzerine intihar edecek kadar çaresiz kalan Okyanus da, ailesi tarafından katledilen Ahmet de, Roşin de değerliydi en az onlar kadar. Sevgi, seninki kadar LGBT çocuklar için de önemli. Kin aşılayan söylemlerdense, sevgiyle kucaklayan öğütlerini ve hatta şarkılarını bekliyoruz."

Bu yazılar artık yazılmasın istiyorum. O nedenle dergimize de sahip çıkmamız gerekiyor. Okuyun, beğenmediğiniz taraflarını eleştirin, destek verin. Belki de böylelikle bütün basılı almayı ümit ettiğimiz dergiye, gerçekten ulaşabileceğiz.Keyifli okumalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...