22 Şubat 2015 Pazar

You Should Meet My Son (Oğlumla Bir Tanışsanız)

Bu aralar yapmam gerekenler oldukça fazla olduğu için yalnızca bazen film izleyebiliyorum ve buradaki postlar bir süredir filmlerden ibaret. Gidilecek şehirler, eğlenilecek clublar-barlar, okunacak kitaplar, sevişilecek adamlar ve hatta bulunacak bir eş var ama benim buna pek zamanım yok. Şimdilik film izlemeye devam ediyoruz.

Son birkaç posttur gördüğünüz üzere filmler genelde dramatik. Yine oturmuş, dramatik bir Yeşilçam filmi izleyecekken yan tarafta yer alan öneriye tıkladım ve You Should Meet My Son, Türkçe ismiyle Oğlumla Bir Tanışsanız’ı izledim.

Filmi özetlemek hadi hep beraber hayal kuralım:

Evlenebilmeniz için sizi sürekli kızlarla tanıştıran anneniz bir gün, bir şekilde gay olduğunuzu öğreniyor. Siz onun bu durumu bildiğinden bihaber, o sizin için gay çöpçatan sitelerinde geziniyor ve yetmiyor bir gaybara gidiyor. Arkadaşlar ediniyor ve size bir striptizci ayarlıyor.:)

Gerçekten güzel bir hayal oldu değil mi? :) Filmimizde bütün bunları yapan annemiz Mae rolünü Joanne McGee canlandırıyor ve bu hengamede ona teyzemiz Carol Goans (Rose rolünde) eşlik ediyor. Bu ikilinin abartılı konuşmaları ve yaşadıkları karşısındaki tepkileri gerçekten eğlenceli. Filmin senaristi ve yöneteni ise Keith Hartman.

Film bu kadar eğlenceliyken aralarda verilen mesajlar gerçekten naif. Annemizin ne olursa olsun tek isteği oğlunun mutlu olması ve bunun için gaybara gidip kendisine damat arayacak kadar cesur. Beraber yaşadığı kardeşi Rose’u da hikayeye kattığımızda evlere şenlik bir izlence çıkıyor. Filmin sonunda bir ara(içinde bulunduğum dönemden midir bilinmez) gözlerim doldu ama nihayetinde mutlu sonla bitirebildik hikayeyi.

Bu iki heyecanlı kadının horoz şeklindeki sürahilerini de mutlaka görmenizi tavsiye ederim. :) Sanatsal değeri tartışılabilir belki ama bu soğuk havalarda evde miskin miskin, can sıkıntısından patlayacak durumda olduğunuzda kurtarıcınız olacağını garanti ederim. Ya da 3-5 arkadaş evde keyifle izleyebilirsiniz.İyi seyirler.

7 yorum:

 1. En bayıldığım filmdir. Eğlencelidir. Gerçek esprileri vardır. Sevgilimle izlediğimiz ilk filmdir. Yani anısı bende çok, sen de çok tatlı anlatmışsın dostum, okuyanlara ben de tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazı filmler gerçekten sevgiliyle izlenmeli ve anılmalı :) Darısı başımıza Kaancım :) Teşekkürler.

   Sil
  2. Ay sevgilim olsun da film izlemeyim, dert değil :D

   Sil
  3. Rabbim sen şu Şeker'e istediği kıvamda ömürlük bir sevgili nasip eyle. Amin.

   NOT: En kısa zamanda olursa seviniriz :)

   Sil
  4. Rabbim sen duy şu orospunun duasını :))))

   Sil
 2. Ben bu filmi yanılmıyorsam Dualar Bobby için'den hemen sonra izlemiştim. E haliyle o filmden sonra böyle bir film pek yavan gelmişti. :) Ama kendi içinde çok hoş bir film. Pek gerçekçi gelmese de "oğlunun mutluluğunu düşünen" anneler herkesin hayalidir, hayalimin filmi olması açısından halen değerli olabilir. :))

  edit: sevgilisiz izlediğim doğrudur, bkz. acı gerçekler. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki filmde de gay annelerinin hikayesi var aslında; bakış açıları farklı olsa da. Sevgilili güzel filmler izleyebilmen dileklerimle :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...